Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego uczestnik szkolenia otrzymuje uprawnienia kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży wg poniższego wzoru. Uzyskane w ten sposób uprawnienia zawodowe są zgodne z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.
Dodatkowo absolwent otrzymuje ubezpieczenie PZU dla kierowników wypoczynku, dzięki czemu absolwenci naszych szkoleń będą mieli przewagę nad pozostałymi kierownikami w oczach każdego pracodawcy.
Kurs kierownika wypoczynku daje możliwość legalnego zatrudnienia w czasie m.in.: kolonii, obozów, biwaków, zimowisk, półkolonii oraz innych form wypoczynku grupowego dzieci i młodzieży. Ponadto osoba posiadająca ww. kurs może współpracować przy wszelkiego rodzaju projektach unijnych, przy których wymagane jest wykazanie przez kierownika uprawnień zawodowych.
UWAGA! Marcin Kozłowski Dyrektor Instytutu Szkoleń Zawodowych posiada aktualny wpis Kuratorium Oświaty pod numerem: WRE.5632.21.2015
Szczegółowe informacje o przebiegu szkolenia, rejestracji, płatnościach oraz wymogach technicznych znajdują się poniżej w dziale "FAQ - podstawowe informacje o kursie". Kliknij "Zobacz Więcej", aby rozwinąć dział FAQ oraz opinie absolwentów.
Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest legalnym dokumentem potwierdzającym odbycie kursu oraz nabyte uprawnienia zawodowe!
1) Co daje mi ukończenie kursu na kierownika wypoczynku?
Kurs na kierownika wypoczynku umożliwia legalne podjęcie pracy w charakterze kierownika na wypoczynku (kolonii, obozie, półkolonii, biwaku itp.). Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest niezbędnym dokumentem, które wymagane jest przy każdej, nawet rutynowej kontroli z kuratorium. Jednocześnie prosimy zwrócić szczególną uwagę ze względu na fakt, iż wiele firm organizuje kursy bez aktualnej zgody kuratorium lub bazując na nieaktualnym rozporządzeniu.
2) Czy w związku ze zmianą rozporządzenia z dnia 16.01.2015 kurs internetowy daje mi takie same uprawnienia jak po ukończeniu kursu metodą stacjonarną?
Oczywiście. Marcin Kozłowski właściciel Instytutu Szkoleń Zawodowych organizuje swoje kursy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 stycznia 2015 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dziennik Ustaw Nr 218 poz. 1696).
3) Czym jest ubezpieczenie PZU dla kierowników wypoczynku i co mi daje?
Praca kierownika na wypoczynku wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością. W związku z powyższym Instytut Szkoleń Zawodowych przy pomocy PZU każdemu absolwentowi naszych szkoleń zapewnia BEZPŁATNIE ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wychowawców, kierowników i opiekunów.
PZU dla Kierowników - Szczegóły
3) Czy na zaświadczeniu jest adnotacja, że był to kurs internetowy?
Nigdzie nie ma zapisu, że był to kurs internetowy. Świadectwo wygląda tak samo jak po ukończeniu kursu metodą stacjonarną. Wzór zaświadczenia o ukończeniu kursu wynika rozporządzenia MEN.
4) Jakie warunki należy spełniać, aby rozpocząć kurs na kierownika?
- posiadanie wykształcenia średniego (matura nie jest wymagana)
- ukończone 18 lat
- niekaralność
- min. 3 letni staż opiekuńczo-wychowawczy (oświadczenie znajduje się w formularzu rejestracyjnym. Wystarczy oznaczyć "ptaszkiem" tę pozycję w formularzu). Przedkładanie innych dokumentów nie jest wymagane.
5) Ile czasu zajmuje ukończenie kursu?
Kurs na kierownika wypoczynku zazwyczaj trwa 1-2 dni.
6) W jakim czasie muszę ukończyć kurs na kierownika wypoczynku?
Kurs należy ukończyć do 31.08.2015.
7) Jak wygląda nauka podczas internetowego kursu na kierownika wypoczynku?
Kursant po dokonaniu opłaty za kurs, otrzymuje dostęp do wszystkich materiałów dydaktycznych zawartych na platformie e-learningowej. Od tego momentu kursant sam ustala indywidualny tok nauki oraz czas w jakim ukończy kurs.
8) Czy internetowy kurs na kierownika wypoczynku jest niezawodny w działaniu?
Tak. Platforma została zainstalowana w jednym z najnowocześniejszych na świecie centrów danych, które gwarantuje dostępność usługi 99,9% czasu w skali roku.
9) Czym są testy cząstkowe?
Są to testy znajdujące się pod koniec każdego tematu. W przypadku niezaliczenia testu cząstkowego zawsze można spróbować zaliczyć go ponownie. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami.
10) Czym jest kod aktywujący?
Kod aktywujący jest 4 cyfrowo-literowym hasłem, którego wpisanie jest wymagane podczas przejścia do testu cząstkowego. Kod aktywujący zostanie przeczytany przez lektora po kliknięciu w "uruchom prezentacje".
11) Czym jest Praca zaliczeniowa?
Praca zaliczeniowa polega na napisaniu eseju na wybrany przez siebie temat z dostępnych tematów na platformie. Praca zaliczeniowa powinna zawierać 1-2 strony a4 napisane osobiście przez kursanta w notatniku dostępnym tematem pracy. Pracę można zamieścić wyłącznie raz.
12) Czym jest test generalny?
Test generalny jest ostatnim szczeblem do uzyskania uprawnień zawodowych na kierownika wypoczynku. Test generalny składa się z 50 pytań losowo wybranych ze wszystkich testów cząstkowych.
13) Czym jest formularz kontaktowy?
Formularz kontaktowy wypełniasz do zaliczeniu ostatniego testu generalnego. Wypełnienie formularza kontaktowego jest niezbędne, ponieważ podajesz w nim dane potrzebne do wystawienia zaświadczenia o ukończeniu kursu. Prosimy zwrócić szczególną uwagę błędy, duże i małe litery oraz polskie znaki w formularzu.
14) Kiedy i jak otrzymam zaświadczenie?
Zaświadczenie zostanie do Ciebie wysłane w dniu ukończenia kursu lub na kolejny dzień roboczy na podany w formularzu końcowym adres zamieszkania.
15) Jakie są minimalne wymogi techniczne?
Musisz posiadać komputer PC lub inne urządzenie, które posiada zainstalowany moduł Flash Player w przeglądarce (Kliknij aby zainstalować), odtwarza poprawnie dźwięk w formacie MP3 oraz posiada rozdzielczość ekranu w poziomie nie mniejszą niż 1100 pixeli.
16) Jaka przeglądarka najlepiej współpracuje z platformą?
Do prawidłowej funkcjonalności naszej platformy wymagane są najnowsze wersje przeglądarek: Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Google Chrome. Ponadto przeglądarka powinna obsługiwać JavaScript oraz akceptować dane zapisywane w plikach Cookie.
17) Czy wystawiacie Faktury?
Oczywiście. W przypadku zaznaczenia podczas rejestracji opcji "chcę otrzymać fakturę", faktura zostanie automatycznie wygenerowana po dokonaniu opłaty.